Stock Number: W22-28700RP02
NEW WHEEL
https://store.ntstiresupply.com/web/image/product.template/159173/image_1920?unique=79796cd
Not Available For Sale
/ea
    This combination does not exist.
    Availability
    18 Available for pickup now at Redwood Falls, MN
    Shipping & Delivery
    Nationwide shipping is available for this item.
    Specifications
    Stock No. W22-28700RP02
    Brand Moveero(GKN Armstrong)
    Model/Style Hub Pilot
    Rim Design
    Rim Diameter 22.5"
    Rim Width 24"
    Paint Color Case IH Silver Mist
    Weight Holes No
    Flange Reinforcement No
    Valve Guard No
    Valve Hole Location V - Vertical
    Weight 189.8
    Diameter 23.5
    Width 25.56
    Disc Thickness 0.5
    Wheel Offset -3.25
    Rim Backside 9.53
    Rim Frontside 15.53
    Rim Inside Diameter 0.0
    Drop Center Width
    Casting Diameter 0.0
    Rim Material Thickness 0.282
    Valve Hole Diameter 5/8"
    Bolt Hole Quantity 10
    Bolt Circle Diameter 11.25
    Bolt Hole Size 22MM(7/8") Bolt